Torebki damskie ze skóry – ponadczasowa elegancja

Początek XX wieku okrzyknięty niedawno został najbardziej eleganckim w historii. Panowie na co dzień nosili garnitury a panie garsonki. Do tego oczywiście zakładano skórzane, wygodne obuwie, a panie dodatkowo kupowały torebki ze skóry. Całość prezentowała się ciekawie i była wygodna. Wiadomo jednak, że nastały inne czasy, a wraz z nimi nowe normy, standardy pracy itp. i dzisiaj ubieramy się inaczej. Czasem jednakże warto podpatrzeć, co też nosili nasi przodkowie. Robią to np. projektanci!

Oryginalne torebki ze skóry

Przede wszystkim wracają dzisiaj do łask dawne kształty damskich torebek. Popularne są tutaj przede wszystkim listonoszki. Swoją ciekawą nazwę torebki te zawdzięczają właśnie temu, że inspirowane są oryginalnymi torbami listonoszy. Charakteryzują się zaś dużą wygodą i ciekawym kształtem. Innym rodzajem damskich torebek są kuferki. Te z kolei mają nie tylko oryginalny nieco zaokrąglony kształt, lecz także zaopatrzone są najczęściej w dużą, ozdobną klamrę oraz ciekawe zamki, co je bardzo wyróżnia.

Warto także spojrzeć na bardziej klasyczne modele, które nigdy nie wyjdą z mody. Są to przede wszystkim aktówki i wszelkie inne teczki. Z ładnie usztywnionymi brzegami, wyposażone w sztywniejsze uchwyty o klasycznym designie doskonale pasują do osób energicznych, zdecydowanych, będących na wysokich stanowiskach. Jeśli chcemy jednak czegoś nieco bardziej artystycznego, to warto zastanowić się nad torebką damską inspirowaną dawnymi torbami lekarskimi.

Torebki skórzane – jakość i styl

Lecz właśnie – wszędzie powyżej mowa jest o torebkach skórzanych. Czy rzeczywiście warto inwestować w ten typ torebek? Zdecydowanie tak! Przede wszystkim bowiem damskie torebki skórzane charakteryzuje wysoka wytrzymałość. Nie psują się one przez długi czas, a delikatne przetarcia, jakie powstają po latach użytkowania można nawet potraktować jako swoistą ozdobę. W przeciwieństwie do nich damskie torebki z ekologicznej skóry często pękają, łuszczą się, co wygląda bardzo nieefektownie.

Ponadto dobra, miękka skóra znakomicie się prezentuje i dzięki niej każda stylizacja tylko i wyłącznie zyskuje. Wystarczy wówczas założyć prosty strój i już – gotowe! Z ładną damską torebką ze skóry na pewno będziemy prezentować się dobrze. Warto jednak wspomnieć tu, że to właśnie w prostocie tkwi często cała elegancja. Zazwyczaj torebki ze skóry są ciekawe, acz nie mają wiele ozdobników. Jeśli jednak decydujemy się na nieco bardziej ozdobny model, pamiętajmy, żeby ubrać się dość skromnie.

Kolory torebek skórzanych

Warto jeszcze dodać słów kilka o kolorach torebek ze skóry firmy twojatorebka.com. Zazwyczaj bowiem utrzymane są one w czerni i w brązach. To klasyczne połączenia i świetnie się sprawdzają na co dzień. Co ciekawe – w modzie odchodzi się już od zasady, że torebka musi być tego samego koloru co buty. Zdecydowanie bardziej ważne jest to, aby buty i torebka były w jednym stylu albo w stylach kompatybilnych ze sobą.

Co ciekawe – dzisiaj na półkach w sklepie znajdziemy także wiele innych ciekawych modeli damskich torebek. Będą to przede wszystkim torebki skórzane utrzymane w czerni i w bieli. Coraz większą popularność zdobywa także mix bieli i ciemnego brązu – to połączenie jest nieco delikatniejsze i znajdziemy więcej rzeczy, które do niego pasują. Jednak należy pamiętać, że przed zakupem damskiej torebki ze skóry w kilku kolorach albo kolorowej należy dokładnie przejrzeć, czy będzie pasowała ona do naszej szafy.

Categories Ciekawe
zobacz wiecej zobacz o podstawy do znaków drogowych https://beesafe.pl/porady/raport-tuv/