Transport kontenerów – dlaczego usługi HDS są warte uwagi?

Transport kontenerów to jedna z możliwości, gdy musimy przewieźć duże obiekty lub drobnicę. Dlaczego warto zdecydować się na tę formę transportu? Sprawdź…

 

Wiele podmiotów gospodarczych, importując i eksportując swoje towary, wybiera transport kontenerów, kładąc nacisk na jego ekonomię oraz stosunkowo niskie koszty. Jest to jeden z bezpieczniejszych sposobów transportu, dlatego warto go rozważyć, jeśli mamy do przewiezienia duże obiekty, które nietrudno uszkodzić.

Na czym polega transport kontenerów?

Transport kontenerów jest specyficzną gałęzią logistyczną. Polega on na przewożeniu dużych ilości towarów za pomocą metalowych skrzyń przystosowanych do przewozu zarówno wielkich gabarytowo ładunków, jak i drobnicy (np. piasku, żwiru, itp.). Wymiary kontenerów są uregulowane międzynarodowymi wymogami, co pozwala na dostosowanie odpowiedniego sprzętu usprawniającego załadunek i rozładunek. Do przewozu kontenerów wykorzystuje się specjalnie przystosowane statki, jak kontenerowce (statki o załadunku pionowym), semikontenerowce (statki częściowo przygotowane do przewozu kontenerów) czy rorowce. W obrębie transportu kontenerowego można wyróżnić dwa typy: transport morski-oceaniczny oraz transport kontenerów drogowy. Pierwszy z nich łączy kontynenty i dostarcza towar do poszczególnych portów, drugi natomiast dowozi go drogami lądowymi do punktu docelowego.

Usługi HDS – transport kontenerów

Transport kontenerów jest doskonałym rozwiązaniem dla przedsiębiorców potrzebujących przewieźć dużą liczbę towarów przy jak najmniejszych kosztach. Zdecydowaną zaletą takiego transportu jest fakt, że kontenery posiadają ogromną pojemność, dzięki czemu można przewieźć olbrzymią ilość towaru podczas jednego załadunku, co dzięki obniżeniu kosztów przewozu, wpływa znacznie na wysokość cen produktów. Inną, równie ważną zaletą, jest możliwość przewozu ładunku w całości, gdyż kontenery nie wymagają rozładowywania towarów za każdym razem, gdy trzeba go przenieść. Zapewnia to dostateczne bezpieczeństwo produktów oraz minimalizuje zagrożenie zagubienia się paczek czy zniszczenia towaru w przypadku wypadku drogowego, podczas dowożenia kontenera.
Bardzo istotną zaletą jest również to, że kontenery przystosowywane są do każdego rodzaju przewożonych produktów. Dostępne na rynku są kontenery chłodnicze, izotermiczne, ogrzewane czy termiczne oraz wentylowane do przewożenia ładunków organicznych. Dzięki nim bezpiecznie można przewozić produkty, które potrzebują określonych warunków i nie powinny być narażone na czynniki zewnętrzne.

 

 

 

Categories Motoryzacja
diopieknanr5.pl