Trasa Gdansk – Sopot. Tylko rowerem!

Wiele osób spędzających urlop w Gdańsku czy Sopocie wybiera się choćby na dzień do drugiego, przyległego miasta. Często zastanawiają się, jaki środek transportu wybrać. Trójmiasto słynie ze swojej kolejki SKM, w obu miastach nie brakuje też taksówek. Ci, którzy przyjechali na urlop swoim samochodem zazwyczaj decydują poruszać się nim. Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się jednak na wypożyczenie roweru i bardzo chwalą sobie oni ten środek transportu. Dlaczego?

Oszczędności

Poruszanie się po Trójmieście rowerem to przede wszystkim oszczędności. Oszczędzamy nie tylko pieniądze, ale również czas i… własne nerwy, zwłaszcza podczas pobytów w środku sezonu turystycznego. Przemieszczanie się kolejką SKM jest stosunkowo tanie. Jednak oczekiwanie na pociąg czasami zajmuje więcej, niż sama podróż. Doliczając do tego tłok w wagonach, podróż nie należy do najprzyjemniejszych. Taksówka jest bardzo wygodna, jednak zazwyczaj stosunkowo droga. Jadąc nią również nie unikniemy korków na drogach, zwłaszcza w okolicy popularnych turystycznych miejsc. Podróżowanie własnym samochodem to z kolei nie tylko korki, ale również długotrwałe szukanie miejsca do zaparkowania, a w lecie – wysokie ceny parkingów. Wypożyczenie roweru jest z kolei tanie, daje nam dużą niezależność, a do tego gwarantuje przyjemną podróż.

Wypożyczalnia rowerów

Aby jednak podróżowanie rowerem po Trójmieście było przyjemne, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Przede wszystkim warto wypożyczyć rower od doświadczonej firmy. Przykładem może być sieć wypożyczalni Veloking.pl, która ma swoje punkty w kluczowych turystycznie miejscach Gdańska i Sopotu. Sieć cieszy się dobrą renomą wśród turystów: rowery zawsze są w dobry stanie, a obsługa wypożyczalni jest pomocna w każdej kwestii. Veloking posiada swoje punkty między innymi wzdłuż ścieżki rowerowej na trasie Gdańsk Brzeźno – Jelitkowo – Sopot. Gdy wypożyczymy rower w jednym z nich, nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy zwrócili go w innym. W razie potrzeby możemy więc przesiąść się do innego środku transportu. Wizyta w wypożyczalni rowerów Veloking to także możliwość spróbowania jazdy gokartem na pedały. Punkty Veloking oferują wysokiej jakości gokarty, które coraz częściej są wypożyczane zamiast rowerów. Dlaczego? To proste: są od rowerów o wiele mniej wywrotne, a do tego wygodniejsze. W wypożyczalniach dostępne są także gokarty dwuosobowe, a nawet rodzinne. Z przemieszczania się między miastami można więc zrobić wspaniałą rodzinną przygodę.

Categories Zdrowie i Uroda