Urządź się serdecznie

Mieszkanie czy dom to dla większości osób taki niesamowity azyl, w którym można się skryć przed całym światem. Gdzie czas odrobinę zwalnia, dostosowując się do naszego osobistego rytmu. Gdzie dzieją się rzeczy miłe, choć zwyczajne. Okazuje się, że to właśnie zwyczajność i codzienność sprawia nam najwięcej przyjemności. Daje najwięcej szczęścia. Dlatego warto pomyśleć o tym, żeby naszą prywatną przestrzeń urządzić jak najwygodniej. Tak jak podpowiadają nam nasze niepowtarzalne marzenia i potrzeby płynące prosto z serca.

W rodzinnej sypialni

Żeby dom był autentycznym domem a nie tylko przestrzenią przebywania, musimy pamiętać o relacjach, które tworzą jego wymiar emocjonalny. To sprawy niewymierne i trudne do uchwycenia – uczucia wypełniające miejsce. Jednak można o nie w dużej mierze zadbać, na przykład urządzając rodzinną sypialnię, w której znajdzie się miejsce dla każdego. Łóżka na wymiar to najlepsze rzeczy na świecie do takiego miejsca.

Niedzielne czy sobotnie poranki spędzone razem z maluchami w wielkim łóżku. Śniadanie zjedzone razem. Zabawy i śmiech, na który nie ma czasu w trakcie tygodnia wypełnionego pracą i obowiązkami. Duże łóżko ze stelażem, pojemna szafa ubraniowa (w której obok sukni mamy powiesimy urocze sukienki córeczki), skrzynia na poduchy – oto jak rzeczy wpływają na naszą codzienność i kształtują radosny wymiar.

W pogodnej kuchni

Także zwykłe życie kuchenne, gotowanie i jedzenie, nabierze bardziej serdecznego wymiaru, kiedy w kuchni urządzimy zakątek do rodzinnych spotkań. Do tych na szybko, przy porannej kawie czy przy miseczce płatków śniadaniowych. W tym celu warto zagospodarować kąt, w którym ustawimy nawet niewielki stolik i krzesła składane, hokery czy taborety. Jeśli brakuje miejsca, zdecydujmy się na blat wysuwany z mebli kuchennych.

 

Categories Dom i Wnętrze
live url https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://abuya.pl/odkrywajac-tajniki-ogrzewania-magia-ogrzewacza-gazowego-w-twoim-ogrodzie/