Wymiana okien – dlaczego warto ją wykonać?

Wymiana okien na nowe modele nie jest rzeczą lubianą ze względu na koszta jakie ze sobą to niesie oraz ze względu na czas jaki trzeba poświęcić – jeśli będziemy to wykonywać sami. Odsuwamy więc tą czynność najbardziej jak się da. Nie zapominajmy jednak, że wymiana stolarki okiennej jest korzystna dla naszego domu.

Wymiana okien i termoizolacja

Wymiana okien na nowe modele wpływa na podniesienie termoizolacyjności w naszych domach. Według specjalistów straty ciepła przy uszkodzonych, nieszczelnych oknach sięgają aż do 25%. Wydawać by się mogło, że ta ¼ to właściwie mała cyfra. Zdajmy sobie jednak sprawę z tego, że przekładać się to będzie na nasze rachunki za ogrzewanie. Tak, ale jak kupowałem te okna kilkanaście lat temu, to ich termoizolacyjność była bardzo wysoka według opisu – tak myśli wiele osób. Oczywiście, że jest to prawdą. Jednak nie zapominajmy, że z czasem nasze okna się “zużywają” a ich właściwości są coraz gorsze.

Poprawa bezpieczeństwa

Nie zapominajmy, że wymiana okien oznacza większe bezpieczeństwo w naszych domach. Wiele najnowszych modeli okiennych ma zastosowany system zabezpieczeń. Dzięki temu, że jeden sworzeń grzybkowy i jeden zaczep zamka zamocowano na dole po stronie uchwytu nie ma żadnej możliwości ich wyważenia od strony dworu. Innym sposobem na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w oknach jest zastosowanie klamki z kluczykiem, szyby wzmocnione folią PVB lub też specjalny alarm antywłamaniowy. Przy czym warto zwracać uwagę na odpowiednie oznaczenia, jeżeli chcemy być pewni, że okna spełniają standardy bezpieczeństwa. 

Categories Dom i Wnętrze
diopieknanr5.pl