Zamienniki tuszy

W każdym katalogu reklamowym sklepu z elektroniką znajdziemy informację o drukarkach na promocji. Bardzo często sprzęt wysokiej jakości możemy kupić w naprawdę atrakcyjnej cenie, przynajmniej pozornie.

Koszty drukarki

Koszt zakupu drukarki, zwłaszcza atramentowej, to jedynie ułamek łącznego kosztu zakupu i jej eksploatacji w dłuższym okresie. Zasobniki, kartridże z tuszem to najdroższy element całościowego kosztu druku. Niejednokrotnie kupno oryginalnego zestawu tuszy (wytworzonych przez producenta drukarki) dorównuje lub nawet przewyższa cenę samego sprzętu.Wobec tak dużego znaczenia ceny atramentu do drukarek, nie dziwi ogromna – i wciąż rosnąca – popularność tuszy firm innych niż producenta, jakimi są tzw. tusze zamienniki.

Odpowiedni kartridż

Każda głowica drukarki ma specjalnie zaprojektowany system mocowania kartridża. Aby nie uszkodzić systemu mocującego, atramentowy wkład drukujący musi być dopasowany co do milimetra. W teorii, jedynie oryginalny tusz od producenta drukarki jest w stanie zapewnić pewną i bezpieczną kompatybilność (nie tylko w trakcie użytkowania kartridża, ale i po tym okresie). Praktyka jednak pokazuje, iż producenci tzw. zamienników potrafią odwzorować te same dane techniczne, kopiując wzór niepodlegający ochronie prawem własności przemysłowej.Wpisy na forach internetowych, o tym, iż tusze zamienniki uszkodziły drukarkę pochodzą sprzed kilku lat. Producentami zamienników są często firmy o ustabilizowanej, wysokiej pozycji na rynku drukarskim i nie pozwolą sobie na straty wizerunkowe, z jakimi wiąże się uszkodzenie sprzętu.

Cena a jakość

Zwolennicy oryginalnych tuszy do drukarek twierdzą, iż atrament pochodzący od producenta sprzętu jest lepszej jakości. O ile ciężko dyskutować z subiektywnym przeświadczeniem, o tyle nad faktami możemy już debatować.Badania składu tuszy oryginalnych i tuszy zamienników wskazują na porównywalną chemicznie jakość. Wiąże się to przede wszystkim z używaniem tych samych komponentów głównych, jakimi są substancje barwiące i rozpuszczalnik, często pochodzącymi z tych samych źródeł. Nie biorąc pod uwagę skrajnych przykładów (zdecydowanie odchylonych cenowo zarówno na plus, jak i na minus od średniej ceny), tusze zamienniki nie odstają jakością wydruku od oryginałów.Faktyczną różnicę możemy natomiast odczuć w ilości zadrukowanych kartek. Jeśli oryginalnym kartridżem zadrukujemy 100 stron, zamiennikiem często wydrukujemy jedynie 70-80 odpowiednich stronic. Bardzo obrazowo tłumaczy to z czego, po części, wynikają znaczne różnice w cenie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie tusze zamienniki – print24.com.pl.

Categories Technologia
Dębowa konsola do przedpokoju loft https://emtec-group.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoj-sprzymierzeniec-w-chlodne-dni/ zobacz