Zasiłek na dziecko w Niemczech – najważniejsze informacje

Za zachodnią granicą pracuje ogromna rzesza Polaków. Niemiecki rynek pracy jednoznacznie kojarzy się z solidnością, uczciwością pracodawców, dobrymi zarobkami, godnymi warunkami do życia oraz atrakcyjnym pakietem świadczeń socjalnych. Niemieckie państwo szczególną opieką otacza rodziny, oferując specjalny zasiłek – Kindergeld. Ile wynosi zasiłek na dziecko w Niemczech? Kto może skorzystać z pomocy? Sprawdź!

Dla kogo Kindergeld?

Kindergeld, czyli zasiłek rodzinny, to comiesięczna pomoc finansowa wypłacana przez Familienkasse, czyli Niemiecką Kasę Świadczeń Rodzinnych. Pieniądze mają w założeniu zapewnić dzieciom optymalne warunki finansowe do rozwoju i nauki, zagwarantować dostęp do opieki medycznej i pokryć ich podstawowe potrzeby. Do pobierania zasiłku upoważnieni są rodzice niepełnoletnich dzieci, studentów do 25. roku życia oraz dzieci niepełnosprawnych (dożywotnio).

Zasiłek na dziecko w Niemczech – wysokość świadczenia

Ile wynosi zasiłek na dziecko w Niemczech? Kwota wpływająca każdego miesiąca na konto uzależniona jest od liczby dzieci w danym gospodarstwie domowym. W tym roku opiekunowie jednego i dwójki dzieci otrzymują 219 € na każde z nich. Na trzecie dziecko przysługuje 220 €, a czwarte i kolejne – 250 €.

Pomoc w uzyskaniu świadczenia

Niestety, nie każdy pracownik jest świadomy przysługujących mu praw. Obawiasz się, że przegapiłeś swoją szansę na pieniądze dla swoich dzieci? Nic straconego! Możesz wnioskować o wypłacenie świadczenia za pół roku wstecz. Bariera językowa i nieznajomość przepisów nie muszą Ci stać na drodze. W Polsce funkcjonują biura zajmujące się pomocą w rozliczaniu podatków i uzyskiwaniu należnych świadczeń.

Categories Ciekawe
live url https://artexint.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-i-ogrodowy-sekret-przytulnych-wieczorow-na-swiezym-powietrzu/ https://emtec-group.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoj-sprzymierzeniec-w-chlodne-dni/