Zaskoczmy samych siebie w ogrodzie

Chyba najwyższa pora zamienić ogrodową nudę w ogrodową fantazję. Zaskoczmy samych siebie i zróbmy wreszcie coś pomysłowego w naszej najbliższej przestrzeni. Niech zniknie monotonia ogrodowego życia, a zamiast niej niech zapanuje fantastyczna kompozycja, która zachwyci czystym pięknem. Ożywmy stare i zapuszczone miejsca. Wprowadźmy do nich nowe życie. Niech zaniedbane patio stanie się letnim pałacem, w którym spędzimy idealne dni w gronie najbliższych.

Zmieńmy perspektywę

Naprawdę czasami warto zmienić perspektywę i spojrzeń na znane miejsca tak, jakby się je widziało pierwszy raz. Może zadbać o starą pergolę? Przecież to idealne miejsce do tego, żeby ustawić tam wygodny fotel z technorattanu, w którym usadowimy się na długie godziny z książką w ręku. Tak, z pewnością ekskluzywne meble ogrodowe zmienią diametralnie charakter każdej przestrzeni. Wprowadzą do niej salonową wytworność, ale też podkreślą naturalność otoczenia.

Przemianę w takim duchu zapewnią nam zwłaszcza technorattanowe meble ogrodowe. Imitują one sploty rattanowe, a jednocześnie charakteryzuje je awangardowy design. Łączą tradycję z nowoczesnością. Praktyczny styl życia z wyrafinowaną prezentacją.

Zaskakujące motywy

Nie bójmy się eksperymentować, nawet jeśli nie jesteśmy ogrodowymi artystami z dyplomem. Wprowadźmy do naszej przestrzeni interesujące motywy kamienne. Stwórzmy ciekawy skalnik z głazów ogrodowych albo zróbmy leśny zakątek w cieniu starych drzew.

Może pora pomyśleć o nowych odmianach krzewów i drzewek, które odrobinę uatrakcyjnią nasz ogród? Nawet zwykłe bukszpanowe kule wpłyną na estetyczny charakter całości. Albo coś bardziej egzotycznego jak na przykład dereń Kousa, którego gałęzie układają się prawie poziomo.

Categories Dom i Wnętrze