Jak zorganizować wesele zmniejszając koszty?

Organizacja wesela to przedsięwzięcie pochłaniające nie tylko olbrzymie ilości czasu, ale przede wszystkim: pieniędzy. Obecnie możemy nie tylko urządzić wesele w dowolnym miejscu, ale i skorzystać z usług licznych firm wspomagających w tym przedsięwzięciu: planerów ślubnych, cukierni, florystów, DJ. Czy możliwe jest zaoszczędzenie przy tak wielkiej uroczystości? Oto kilka naszych wskazówek!

Gdzie zorganizować wesele?

Podstawą jest znalezienie odpowiedniego miejsca na nasze wesele. Szukając w centrach miast musimy liczyć się z tym, że ceny będą naprawdę wysokie. Dobrym rozwiązaniem jest szukanie restauracji czy hoteli poza granicami miasta. Organizacja wesela pod Warszawą będzie znacznie mniej kosztować niż przyjęcie w jednym z lokali w samej stolicy.
Istotny może okazać się również dzień przyjęcia – w przypadku weekendów ceny są oczywiście najwyższe. Możemy jednak wybrać inny dzień w tygodniu, np. mając świadomość, że kolejny jest ustawowo wolnym dniem od pracy. Takie rozwiązanie z pewnością pozwoli na zachowanie sporej ilości pieniędzy w kieszeni.

Co z jedzeniem?

W przypadku menu weselnego managerowie Sali oraz szefowie kuchni przedstawią nam kilka opcji. Restauracja hotelowa może też zaproponować nam tort czy ciasta. Wiele par szuka tutaj możliwości zaoszczędzenia, poprzez kupno ciast w znajomych cukierniach czy wręcz ich samodzielne upieczenie. Pamiętajmy również o tym, że jedzenie i napoje pozostałe po weselu należą do nas – nie zapomnijmy ich zabrać, gdyż są opłacone.

Oszczędności możemy szukać również w przypadku przystrajania Sali – zazwyczaj zajmują się ty floryści wynajęci przez parę młodą. Wystrój sali możemy zlecić jednak pracownikom restauracji lub też zająć się tym samodzielnie! W przystrajaniu mogą pomagać nam przyjaciele lub rodzina – z pewnością będzie to miło spędzony czas.

Categories Ciekawe