Co zyskuje się po ukończeniu kursu AFF i czy można zostać instruktorem?

Szkolenia AFF dają możliwość poznania teoretycznych i praktycznych zagadnień, związanych ze skokami spadochronowymi. Po ich ukończeniu można pomyśleć o zainteresowaniu się tym sportem na stałe i o zakupie własnego sprzęty w postaci spadochronu. Zyskuje się również certyfikat, który stanowi dowód udziału w cyklu szkoleń.

Certyfikat dla osób, które ukończyły szkolenia AFF

Ukończenie szkolenia wiąże się z otrzymaniem potwierdzenia. Jest to wpis do Książki Skoków, dający możliwość samodzielnego wykonywania skoków w przyszłości, pod nadzorem instruktora.

Certyfikat daje możliwość skakania samemu, w ośrodku przeznaczonym do tego i pod nadzorem instruktora. Jest o niezbędne do zachowania norm bezpieczeństwa w trakcie pobytu w powietrzu.

Rady dla osób, które chcą zostać instruktorami szkoleń AFF

Wiele osób marzy, żeby pasję do skakania spadochronowego zamienić na pracę i zostać w przyszłości profesjonalnymi instruktorami. Warto wiedzieć, że droga do tego jest trudna, ale nie jest to niemożliwe. Oczywiście, punktem wyjścia jest nauka skoków w ośrodku, pod okiem trenera, poznanie technicznych zagadnień i praktyczna nauka skakania na spadochronie.

W kolejnej części ważne jest regularne skakanie przez okres co najmniej 2 – 3 lat. Znaczenie ma również angażowanie się w imprezy szkoleniowe i zdobywanie doświadczenia, które, w tym zawodzie, ma duże znaczenie.

Kolejny krok w stronę zdobycia zawodu instruktora AFF

Kiedy myślimy poważnie o zawodzie instruktora skoków spadochronowych, konieczne jest zaangażowanie i wieloletnia nauka. Wiąże się to także z udziałami w wyjazdy tunelowe, wykonywaniem regularnych skoków i utrzymaniem zdrowia i dobrej aktywności fizycznej.

Wskazuje się, że osoby, które spełniają powyższe normy, a ponadto mają za sobą ok. 1000 oddanych skoków, mogą zgłosić się do placówki na szkolenie na instruktorów. Kończy się ono egzaminem państwowym w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego oraz u egzaminatora praktycznego. W dalszej części konieczne jest odbycie praktyk. Przy dużym zaangażowaniu wskazuje się, że już w okresie 3 do 5 lat od rozpoczęcia nauki skoków spadochronowych można z powodzeniem przejść etapy szkolenia, zdać egzamin i zostać profesjonalnym instruktorem w szkoleniach AFF.

Categories Zdrowie i Uroda
przesłony do pergoli tarasowej grill akcesoria akcesoria na grilla