Czy wybór krzesła ma znaczenie dla naszego zdrowia i samopoczucia?

Każdego dnia spędzamy wiele czasu siedząc:  w pracy przesiadujemy przed ekranem monitora, w domu zasiadamy najczęściej na wygodnych kanapach czy fotelach, w restauracjach czy kawiarniach siadamy na modnych krzesłach barowych. Czy wiemy jednak jak konkretne produkty wpływają na nasze zdrowie? Jak Wybrać krzesło do domu, aby wspierało ono nasz komfort?

Najważniejsze podczas wypoczynku: zdrowie kręgosłupa

Podczas poszukiwania idealnych krzeseł i foteli powinniśmy zdecydowanie zwracać uwagę na konstrukcję danego produktu. Odpowiednie profilowanie oparcia i siedziska może wiele nam powiedzieć o wybranym modelu. Projektanci wysokiej klasy mebli dokładają wszelkich starań, aby poza eleganckim wyglądem krzesła było ono również wygodne. Nieprawidłowe profilowanie siedziska sprawi, że nie będziemy mogli przyjąć wygodnej pozycji: stale będziemy się poprawiać, wiercić. Złe profilowanie oparcia będzie miało kolosalny wpływ na nasz kręgosłup: brak solidnego podparcia sprawia, że bardzo szybko zaczniemy się garbić, wykrzywiać sylwetkę. Szybko pojawi się ból w krzyżu, partiach lędźwiowych. Szukając idealnego krzesła pamiętajmy również o tym, aby było ono tapicerowane materiałami odpornymi na uszkodzenia. Najlepszym wyborem będą tkaniny bawełniano-syntetyczne. Bawełna posiada grube sploty, które są odporne na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowe zastosowanie włókien syntetycznych podniesie odporność tkaniny. Idealne krzesła i fotele do mieszkań znajdziemy w sklepie krzesloteka.pl.

Wybierz produkty przyciągające wzrok!

Wielu z nas pragnie, aby krzesła były nie tylko funkcjonalnym elementem mieszkania, ale i ozdobą. Aby faktycznie nadać szyku pomieszczeniu koniecznie wybierzmy inspirowane krzesła tapicerowane. Elegancka, modna linia oraz interesujące kolory sprawią, że fotel ten odmieni nawet najbardziej prosty wystrój.

Categories Dom i Wnętrze
zobacz wiecje zobacz Fotele wiszące