Garnek kuchenny – znajdź produkt dopasowany do swoich potrzeb

Czy gotowanie może stać się hobby i codzienna pasją? Zdecydowanie tak – i nie ma lepszego momentu na to, niże teraz. Olbrzymia ilość przepisów udostępnianych w sieci sprawia, że każdy z nas każdego dnia może podejmować nowe wyzwania kulinarne i szukać ciekawych smaków. Pomogą w tym odpowiednie garnki, patelnie i wyposażenie kuchenne. Czy będą mieć one wpływ na jakość i smak przygotowywanych potraw?

Garnki, które zmienią oblicze kuchni

Wśród licznych garnków dostępnych na rynku zdecydowanie warto sięgnąć po te wykonane ze stali nierdzewnej. Nowoczesny garnek kuchenny ze stali jest odporny na odkształcenia, działanie wilgoci, wysokie temperatury. Topowi producenci prześcigają się w pomysłach na ciekawe dodatki: garnki wyposażane są w cedzaki, lejki, wewnętrzne miarki do odmierzania płynów. Garnki wyposażone są także w pokrywki ze szkła hartowanego – jest ono zabezpieczone przed wysokimi temperaturami. Dodatkowo niewielkie odpowietrzniki sprawiają, że możliwe jest zagęszczenie potrawy poprzez odparowanie pary wodnej.

Nowoczesne garnki zaskoczą nas interesującymi technologiami: poza wewnętrznymi powłokami są one również wyposażone w dyski umieszczane w dnach. Dzięki nim możliwe jest lepsze dystrybuowanie ciepłem oraz oszczędność energii. Garnki takie mogą być wykorzystywane na wszystkich typach kuchenek.

Smażenie potraw o zmniejszonej kaloryczności

Wysoka kaloryczność smażonych potraw często hamowała nas przed przygotowaniem ulubionych dań. Dzisiaj nie musimy się już tak martwić – dzięki nowoczesnym patelniom z powłokami ceramicznymi możliwe jest smażenie na minimalnej ilości tłuszczu, co przekłada się na zmniejszenie kaloryczności ryb, mięs, warzyw. Dzięki odpowiednim powłokom zmniejsza się także ryzyko przypalania potraw.

Categories Dom i Wnętrze