Jakie stoły na taras wybierać, aby ozdobić tę przestrzeń?

Przydomowy taras jest dzisiaj coraz częściej wykorzystywany jako miejsce idealne do pracy, relaksu, spotkań w gronie znajomych. Nie trzeba wiele czasu i nakładów finansowych, aby stworzyć tam miejsce, które pokochają wszyscy domownicy. Jakie meble i dodatki wybrać, aby stworzyć wyjątkową przestrzeń tarasu? Oto kilka podpowiedzi!

Niewielki taras – meble dopasowane do przestrzeni

Niewielka przestrzeń tarasowa zazwyczaj kojarzy się wyłącznie z problemami. Trudno tu ustawić szerokie sofy dla kilku osób czy obszerne stoły. Niewielka przestrzeń nie oznacza jednak, że miejsce to nie nadaje się do relaksu. Wystarczy wybrać niewielkie komplety składające się z 2-3 krzeseł lub foteli oraz niewielkiego stolika kawowego. Stelaże mebli tarasowych tworzone są z lekkiego aluminium malowanego proszkowo – tworzywo to jest lekkiego, przez co przenoszenie takich mebli nie sprawia żadnego problemu. Druga istotna sprawa to hamowanie powstawania ognisk rdzy. Meble o aluminiowych stelażach na długo zachowają wspaniały wygląd.

Obszerne tarasy i ich możliwości

Duże tarasy dają wiele możliwości aranżacji – musimy jednak pamiętać o tym, aby i tu działać z głową. Szukając idealnych zestawów warto wziąć pod uwagę meble modułowe, których budowa pozwala na ich różnorodne zastosowanie. Zestaw takich mebli może być połączony w jeden mebel, stanowiący sofę narożną, lub też oddzielnie stosowany jako sofki dwuosobowe czy fotele jednoosobowe. Do takich kompletów warto wybrać stoły na taras. Te tworzone są z aluminium lub klasycznego drewna. Szukając idealnego modelu zwracajmy uwagę przede wszystkim na materiały – stół musi być odpowiednio zabezpieczony przed wnikaniem wilgoci, działaniem niskich czy wysokich temperatur. Wiele modeli posiada blat wykonanych z hartowanego szkła.

Categories Dom i Wnętrze
zobacz o podstawy do znaków drogowych https://weyden.com.pl zobacz wiecje