Taras z zadaszeniem – ciesz się przyrodą bez względu na pogodę

Chwile spędzane na tarasie mogą być magiczne – wystarczy odpowiednio zaaranżować to miejsce i zadbać o to, abyśmy mogli cieszyć się tam spokojem i ciszą. Jakie meble i dodatki wybrać, aby faktycznie stworzyć miejsce dopasowane do naszych potrzeb? Możliwości jest wiele. Ważne jest to, że nie musimy już tracić czasu na wybór – wszystkie produkty możemy zakupić w sieci!

 

Jakie meble wybrać?

Podczas poszukiwania mebli zazwyczaj największą uwagę zwracamy na wygląd produktu. Z pewnością to ważny parametr, jednak musimy być świadomi, że istotniejsza jest odporność tworzyw na zmienne warunki atmosferyczne. W ogrodzie meble będą narażone na działanie wilgoci, deszczu, śniegu, niskich i wysokich temperatur, działanie silnego promieniowania słonecznego. Wszystkie te czynniki mogą znacząco wpłynąć na strukturę materiałów – jeśli są niskiej jakości bardzo szybko taki mebel zacznie się psuć, koślawić, łamać. Warto wybrać meble wykonane z technorattanu i aluminium – są one odpowiednio zabezpieczone i na długo zachowają piękny wygląd.

 

Zadaszenie dla tarasu – co wybrać?

Taras z zadaszeniem daje szansę na możliwość korzystania z tej przestrzeni również w czasie niepogody. Dzisiaj topowi producenci proponują nam eleganckie tarasole – to trwała i interesująca konstrukcja, która nie tylko wzbogaci przestrzeń tarasu, ale i uchroni nas przed palącymi promieniami UV.

Tarasola wznoszona jest na aluminiowych profilach malowanych proszkowo. Takie zabezpieczenie sprawia, że konstrukcja jest odporna na wnikanie wilgoci i pojawianie się rdzy. Dodatkowo klient może samodzielnie wybrać kolor tarasoli w zależności od własnych potrzeb i upodobań – do dyspozycji ma paletę ponad 200 barw i kolorów drewnopodobnych.

Co z zadaszeniem tarasu? Te tworzone są na kilka sposobów. Jednym z najbardziej poszukiwanych jest zadaszenie lamelowe, które tworzone jest z profili aluminiowych. Lamele obracają się o 135 stopni, przez co możliwe jest regulowanie ich kąta ustawienia.

Categories Dom i Wnętrze