Kuchnie retro – ciekawe projekty

Kuchnie retro w nowoczesnych odsłonach stanowią bardzo ciekawe miejsca, gdzie spędza się fantastycznie czas. Jak urządzić kuchnię w starym, ale dobrym stylu? Jakie dodatki powinno się wybierać, jeżeli chce się poczuć ducha minionych lat?

Kolorowe kuchnie retro

To co da się zauważyć w kuchniach vintage to kolor. Tak, w kuchniach nowoczesnych również można spotkać żywe kolory. Przy czym kuchnie retro wyróżniają się cukierkowymi, pudrowymi kolorami, żywo przypominającymi stare czasy, gdzie rządziły barwne spódniczki, przetarte jeansy z dziurami i wielki uśmiech. Jeżeli chodzi o kolory, to w przypadku kuchni retro mamy do czynienia z niebieskim, czerwonym, soczyście zielonym, różowym, limonkowym, pomarańczowym, które wyeksponowane są np. na jasnych ścianach, dzięki czemu poszczególne elementy daje się łatwiej zauważyć.

Ukształtowane kuchnie retro

O ile w przypadku kuchni nowoczesnych, urządzonych w stylu minimalistycznym mamy do czynienia z prostymi, kanciastymi formami, o tyle w przypadku vintage kuchni jest zupełnie odwrotnie. Kuchnie retro to zdecydowanie obłe kształty. W latach 60 tych spotykało się wiele zaokrągleń, np. na zakończeniach szafek kuchennych, czy nawet w przypadku lodówek. Do tego punktem charakterystycznym dla tego wspaniałego i radosnego okresu stały się …pękatości, które dawały wrażenie, że poszczególne sprzęty kuchenne zaraz rozerwą się na drobny mak. W przypadku stylu retro, który cieszy się ogromnym powodzeniem, można wykonać wiele ciekawych i klimatycznych inspiracji w kuchniach i nie tylko. 

 

Categories Dom i Wnętrze
https://hankasa.com.pl/czy-przeszczep-tluszczu-jest-bezpieczny/ zobacz wiecje https://notodo.pl/kuchnia-styl-loft