Lakier bezbarwny w sprayu – jak go odpowiednio używać?

Lakier bezbarwny w sprayu to nowoczesny produkt, który idealnie sprawdza się jako ostateczna warstwa zabezpieczająca karoserię samochodu. Nie tylko chroni od przed różnego rodzaju obtarciami czy rysami, ale również przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Jak go odpowiednio używać, aby nie powstawały zacieki?

Lakier bezbarwny w sprayu – najważniejsze jest otoczenie malowania

Nie tylko samo lakierowanie ma bardzo istotny wpływ na ostateczny efekt wizualny, ale również to, w jakich warunkach nakładany jest lakier. Najlepiej jest to robić na otwartej przestrzeni, co w znacznej mierze wpłynie na zniwelowania poziomu wdychania oparów lakieru.

Jeśli jednak lakierowanie ma się odbyć w pomieszczeniu zamkniętym, wówczas warto zadbać o to, aby było ono bardzo dobrze wentylowane. Ponadto musi ono być również bardzo czyste i wysprzątane z kurzu, który mógłby się przykleić do świeżo nałożonej warstwy lakieru powodując bardzo nieefektowny wygląd karoserii.

Lakier bezbarwny w spray i przygotowanie elementu

Dany element, który ma zostać polakierowany musi być czysty i pozbawiony wszelkich zanieczyszczeń. Jeśli jest to możliwe, należy go odkręcić od pojazdu. Całość należy odtłuścić za pomocą benzyny ekstrakcyjnej.

Kolejnym etapem jest zmatowienie starego lakieru w taki sposób, aby otrzymana powierzchnia była równa. W tym celu najlepiej jest użyć delikatnego papieru ściernego lub kolka ściernego. Trzeba pamiętać o tym, że nie należy zdzierać całego lakieru, ponieważ może on posłużyć jako warstwa podkładowa dzięki której nowe warstwy będą się lepiej trzymać.

Malowanie za pomocą farby i lakierowanie

Po ponownym odtłuszczeniu elementu należy zabrać się za malowanie elementu farbą. Trzeba pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości, aby nie powstawały nieestetyczne zacieki i krople oraz aby farba była równą powłoką. Najlepszy efekt można uzyskać malując z dość dużej odległości – wówczas można otrzymać tzw. mgiełkę, która ładnie pokrywa cały element.

W momencie kiedy położone zostały 2-3 warstwy farby i wyschła ona już całkowicie – można bez problemu rozpocząć lakierowanie . Lakier bezbarwny w sprayu nakłada się podobnie jak farbę w sprayu. Należy ponownie nanieść ok. 2-3 warstwy produktu i poczekać do całkowitego wyschnięcia, by móc ocenić rezultat. Na koniec należy całość elementu dokładnie wypolerować za pomocą pasty polerskiej, aby uzyskać ładny, wysokiej jakości połysk.

Lakier bezbarwny w sprayu kupisz na Lakiery24.com

Categories Motoryzacja
diopieknanr5.pl