Odkurzacz piorący i inne rodzaje

 

Odkurzacz piorący i inne rodzaje odkurzaczy są bardzo często ze sobą porównywane. Jedni mówią, że odkurzacze piorące są najlepszymi odkurzaczami jakie zostały wyprodukowane. Inni zaś są fanami tradycyjnych odkurzaczy, które są z nimi przez bardzo długi czas. Zapewne jak zwykle prawda leży gdzieś po środku. Jednak warto przekonać czym różni się odkurzacz piorący od tradycyjnego, aby samodzielnie ocenić, w który warto zainwestować!

Odkurzacz piorący, a odkurzacz tradycyjny

 

Odkurzacz piorący nie oznacza tylko i wyłącznie działania ,, na mokro”. Tak się składa, że odkurzacz piorący może być wykorzystywany zarówno na sucho jak i na mokro! Jest to związane z jego kompleksową budową, w której znajduje się dwa zbiorniki. Jeden zbiornik jest zbiornikiem wodnym, do którego wprowadza się wodę z dodatkiem detergentu czyszczącego. W drugim znajduje się miejsce na wodę, która została zużyta i już nie nadaje się do pomocy w efektywnym odkurzaniu. Odkurzacz piorący ma to do siebie, że jest w stanie nie tylko odkurzyć daną powierzchnię (najczęściej wykładzinę bądź dywan) z kurzu i alergenów, ale także ją oczyścić! Wszystko związane jest z produkcją pary, która bardzo dobrze usuwa plamy i zanieczyszczenia.

 

Odkurzacz tradycyjny nie ma możliwości do czyszczenia dywanów. Mimo tego może być wykorzystywany do różnych powierzchni zmieniając uniwersalne końcówki. W tym wypadku należy jednak cały czas dbać o wymianę worków na śmieci na nowe. Jest to związane z regularnym zapełnianiem się ich objętości. Bez wymiany worków na nowe odkurzacz nie będzie efektywnie chodził jednocześnie stwarzając ryzyko pęknięcia jego powierzchni. Dodatkowo odkurzacz tradycyjny jest z pewnością mniejszy i poręczniejszy niż odkurzacz piorący.

 

Odkurzacz piorący i inne rodzaje odkurzaczy – które wybrać?

 

Z pewnością zarówno odkurzacze piorące jak i tradycyjne znajdą swoich zwolenników. Każdy z nich powinien dokładnie przeanalizować czego dokładnie oczekuje od danego odkurzacza aby jak najlepiej spełniał się w jego warunkach.

Categories Dom i Wnętrze