Panele laminowane do kuchni  

 

W dzisiejszych czasach wiele osób pragnie aplikować panele laminowane do najróżniejszych pomieszczeń we własnym zaciszu domowym. Kuchnia czy łazienka są bardzo newralgicznymi miejscami, w których panuje wilgoć. Dlatego w takim wypadku panele laminowane muszą być bardzo dobrze dobrane. Panele laminowane do kuchni od QuickStep charakteryzują się idealnym składem, który zagwarantował, że panele mogą być wykorzystane jako składnik kuchennej aranżacji.

 

Panele laminowane do kuchni – budowa i zalety

 

Największą zaletą, którą prezentują panele laminowane do kuchni jest ich specyficzna budowa. Zostały one dobrane w taki sposób, aby bardzo dobrze wytrać właśnie w kuchni. W tym pomieszczeniu często na ziemie upadają śliskie naczynia czy garnki dlatego panele muszą być bardzo wytrzymałe. Budowa paneli laminowanych jest bardzo dobrze dobrana. Z reguły składają się z trzech, a czasem czterech warstw, w których każda pełni swoje własne zadanie. Dolna warstwa paneli składa się z jednej bądź dwóch warstw grubego laminatu. Dzięki niemu panele są sztywne, mocne i nie odkształcają swojej budowy. Środkową warstwą jest warstwa laminatu charakteryzująca się wodoodpornym działaniem. Dzięki niemu nawet w przypadku większego zachlapania panele z łatwością można zetrzeć używając szmatki bądź mokrego mopa. Ostatnią warstwą jest warstwa wierzchnia, która posiada różnorodne wzory odpowiadające za wizualny wygląd każdej deski.

 

Panele laminowane do kuchni posiadają również wiele innych zalet. Przede wszystkim oprócz wodoodporności charakteryzują się wytrzymałością na uszkodzenia, łatwym montażem czy jeszcze prostszą pielęgnacją!

 

Podsumowanie

 

Kiedyś utarła się opinia, że w kuchni po prostu muszą znajdować się kafelki/płytki. Jest to związane z łatwością ich pielęgnacji. Mimo wszystko w dzisiejszych czasach technologia poszła tak do przodu, że z łatwością można zamontować panele laminowane do kuchni – i spełnią swoje zadanie równie dobrze (być może nawet lepiej) co tradycyjne kafelki.

 

 

 

 

 

 

 

 

Categories Dom i Wnętrze
diopieknanr5.pl