Drewniane taborety barowe

Taborety drewniane najczęściej kojarzą nam się z niskimi mebelkami, czymś na kształt zydelka albo podstawki, zazwyczaj wykonanymi w stylu rustykalnym. Tymczasem taborety to przecież także meble stawiane często przy ladzie w barach – wygodne, wysokie, zajmujące mało miejsca…

Taborety drewniane barowe w Twoim domu

Takie taborety mogą doskonale sprawdzić się w Twoim domu. Tym bardziej, jeśli posiadasz małą kuchnię albo nie za duży salon, a chcesz je urządzić naprawdę stylowo i ciekawie. Wówczas taborety mogą stanowić idealny dodatek do blatu w kuchni, mini barku czy nawet na popołudniową kawę gdzieś przy wyższym parapecie.

Warto jeszcze dodać, że takie taborety na co dzień mogą też stanowić doskonały element dekoracyjny. W końcu nie jest to klasyczny element wnętrza, zatem na pewno wzbudzi ciekawość i zaintryguje. Pozostaje pytanie – w jakim stylu warto kupić takie taborety?

1) Taborety drewniane pon’n’art

Ten typ taboretów doskonale będzie się nadawał do nowoczesnego wnętrza z nutką dawnej nostalgii i artyzmu. Czym charakteryzują się takie taborety drewniane? Otóż przede wszystkim są wysokie i mają dość prostą formę.

Jednak tak naprawdę wyróżniają je przede wszystkim barwy – żywe, przypominające bez mała foldery reklamowe. W końcu zresztą poniekąd na kulturze reklam i ekstrawaganckiej sztuki wyrósł ten nurt. Ponadto często te taborety mają okrągłe poduszeczki do siedzenia.

2) Taborety drewniane irish pub

Ich zupełnym przeciwieństwem są taborety w stylu irlandzkich pubów. Jeśli zatem nie lubicie ostrych kolorów, wyrazistych tonów, a zamiast nich preferujecie przytłumione barwy i wygaszone odcienie, to zdecydowanie lepsze będą te taborety. Czym tak wyjątkowym się one charakteryzują?

Otóż przede wszystkim utrzymane są w ciemnych barwach. Dodatkowo ich forma jest bardzo prosta, wręcz nawet surowa. Część takich taboretów drewnianych posiada także siedzenie obite szorstką tkaniną często w kratę albo w inny dość zwyczajny i surowy motyw. Tkanina oczywiście ma raczej przygaszone barwy, choć może pojawić się tu bordo albo butelkowa zieleń. Czasami takie taborety posiadają także zarys oparcia. Słowem doskonale tworzą one szkocki klimat pełen tajemnicy, pozwalający odpocząć od codzienności.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na demico.pl

Categories Dom i Wnętrze
https://beesafe.pl/porady/progi-zwalniajace/ Zestawy mebli do salonu Salon w stylu francuskim