Gokarty na pedały

Gokart na pedały to wspaniała zabawka dla dziecka. Zachęca malucha do aktywnej zabawy na świeżym powietrzu, dba o jego kondycję fizyczną i rozwija zmysł orientacji w przestrzeni. Zabawka jest bardzo bezpieczna. Gokarty maja nisko zawieszony środek ciężkości i cztery spore koła, dzięki czemu są wyjątkowo stabilne i pozwalają na jazdę nawet w trudnym terenie. Rodzice nie muszą martwić się, że maluch spadnie z pojazdu tak łatwo jak z tradycyjnego rowerka. Dziecko siedzi na wygodnym siedzisku i pewnie trzyma kierownicę w rączkach. Gokart pozwala na szybkie wchodzenie nawet w ciasne zakręty.


Na co zwrócić uwagę wybierając gokart dla malucha?

Chociaż różnego rodzaju gokarty na pedały pojawiają się w supermarketach wraz z nadejściem wiosny, lepiej jest kupić gokart dla malucha w dobrym sklepie z zabawkami ogrodowymi. Tego typu sklepy przeważnie oferują tylko towar renomowanych producentów. Dlaczego warto wybrać gokart od zaufanego dostawcy? Przede wszystkim dlatego, że gwarantuje on bezpieczeństwo naszemu dziecku. Czołowi producenci poddają swoje zabawki wyśrubowanym testom i uzyskują na nie europejskie certyfikaty bezpieczeństwa. Wszystkie ruchome elementy są zabudowane w zabawkach tak, by nie mogły zrobić krzywdy dziecku. Markowy produkt to także gwarancja możliwości zakupu części zamiennych, jeśli za kilka lat pojazd się wyeksploatuje. Chińskie gokarty produkowane przez firmy-krzaki po jednym sezonie użytkowania zaczynają skrzypieć i trzeszczeć, a rodzice nie mają możliwości ich naprawy.

Pojazd musi być dopasowany do dziecka!

Wybierając pojazd dla maluszka należy trochę pomyszkować w sklepach i w Internecie, by znaleźć model idealnie pasujący do naszego dziecka. Dla dwulatka idealne będzie najmniejszy gokart, nieprzekraczający 17kg. Dla czterolatka warto kupić coś, co posłuży mu przez kilka kolejnych lat i będzie rosło wraz z nim. Przykładem mogą być gokarty na pedały Berg Buddy, które wyposażone są w regulowaną kierownicę i siedzenie. Pojazd można więc przystosować do obsługi przez trzy jak i ośmiolatka. Warto również zwrócić uwagę na design danego modelu. Małe księżniczki na pewno bardzo ucieszą się z biało-różowych pojazdów, które w niczym nie ustępują „chłopakowym” wersjom, jeśli chodzi o ich możliwości. Chłopcy mogą wybierać gokarty stylizowane na auta wyścigowe czy terenowe. Niektóre firmy zdobywają licencje od takich marek jak Jeep, Fiat czy John Deere i produkują gokarty stylizowane na ich flagowe modele. Zdecydowanie warto przyjrzeć się im bliżej.

Źródło: https://www.sportking.pl/zabawki-ogrodowe/gokarty-na-pedaly-berg/

Categories Ciekawe
zobacz https://beesafe.pl/porady/czechy-samochodem/ https://arenahp.com