Kasy rejestrujące do handlu mobilnego. Co oferują takie urządzenia?

Mobilne obsługiwanie nabywców może mieć związek z różnego typu działalnościami gospodarczymi. W terenie pracują zarówno przedsiębiorcy, którzy prowadzą sprzedaż obwoźną czy bazarową, jak i osoby świadczące usługi z dojazdem do klienta. I właśnie w takich okolicznościach niezbędnym wyposażeniem firmy często okazuje się przenośna kasa fiskalna.

Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, że mobilne urządzenia rejestrujące charakteryzują się naprawdę niewielkimi wymiarami i małą wagą. Kompaktowe gabaryty tych modeli są widoczne nawet na ich zdjęciach. Funkcjonalność poszczególnych technologii sprzedaży jest jednak czymś, co znacznie trudniej zaprezentować na fotografiach. Dlatego warto bardziej szczegółowo opisać wydajność przenośnych urządzeń rejestrujących oraz to, jak się pracuje z kasami fiskalnymi, które są lekkie i wyjątkowo poręczne.

Przenośne kasy z kopią elektroniczną

W dzisiejszych czasach spora grupa modeli, które zalicza się do grona mobilnych kas fiskalnych, zapewnia przechowywanie kopii paragonów na karcie pamięci. Jakie korzyści wynikają z archiwizowania danych w formie elektronicznej? Z pewnością jest to bardzo wygodny sposób gromadzenia ważnej dokumentacji. Właściciel urządzenia nie musi bowiem składować rolek papieru termicznego, na których są wydrukowane kopie paragonów. Dodatkowo, funkcjonalność ta pozwala na bezproblemowe stworzenie backupu danych. Wystarczy wtedy zapisać elektroniczne kopie paragonów na innym nośniku, np. pendrivie. Mobilne kasy fiskalne z taką technologią generują również niższe koszty eksploatacji. Urządzenia te za jednym razem zużywają tylko 1 rolkę papieru – potrzebną do wystawiania paragonów dla klientów.

Wytrzymałe baterie na wiele godzin pracy

Kompaktowe gabaryty i poręczne obudowy nie są jedynymi cechami, które decydują o tym, że dana kasa rejestrująca sprawdzi się w pracy mobilnej. W działalnościach tego typu duże znaczenie ma też to, czy urządzenie zaoferuje długi czas działania na zasilaniu akumulatorowym. W niektórych przypadkach wykonywanie obowiązków firmowych w terenie wiążę się po prostu z brakiem dostępu do zewnętrznego źródła energii. Na szczęście producenci przenośnych urządzeń fiskalnych dbają o to, aby tworzone przez nich modele były przygotowane na taką ewentualnością. W związku z tym, na rynku są dostępne kasy mobilne, które zapewniają wiele godzin nieprzerwanej pracy, np. Posnet Mobile HS EJ. Wspomniane urządzenie, po całkowitym naładowaniu baterii, gwarantuje wydruk nawet 50 000 wierszy tekstu na paragonach czy innych dokumentach.

Przyszłość mobilnych urządzeń fiskalnych

Jak w perspektywie kilku najbliższych lat zmienią się przenośne kasy rejestrujące? Przyszłość tych urządzeń będzie w dużej mierze uzależniona od modyfikacji w systemie fiskalizacji, do których dojdzie w 2018 roku. Wtedy bowiem zaczną obowiązywać nowe regulacje prawne. Natomiast rezultatem wejścia w życie tych przepisów ma być pojawienie się modeli z dodatkowymi technologami, np. z funkcją „wystawiania” e-paragonów dla nabywców. I należy spodziewać się tego, że część tych urządzeń będzie zaliczana do kategorii mobilnych rozwiązań dla firm.

Więcej informacji na ten temat prezentuje portal o kasach fiskalnych w 2018.

 

Categories Ciekawe