Wycieczki skiturowe – gratka dla doświadczonych narciarzy

Osoby, które nie mają za sobą zbyt bogatego doświadczenia w jeździe na nartach, powinny decydować się raczej na popularne stoki narciarskie z wyciągami krzesełkowymi. Zapewniają one zjazdy pod opieką doświadczonych instruktorów, na bezpiecznych stokach, bez konieczności wspinania się samodzielnie pod górę. A czym są skitury?

Skitury dla zaawansowanych

Wycieczki skiturowe to alternatywa dla odważniejszych narciarzy, którzy mają już opanowaną samą technikę zjazdu, opanowaną do perfekcji na stokach z wyciągami. Te stoki są przygotowane z myślą o szlifowaniu swoich technicznych umiejętności zjazdu na nartach. Gdy już się opanuje podstawy, pragnie się zjeżdżać z dzikich stoków, podziwiać widoki, szusować w nieodkrytych jeszcze miejscach pokrytych świeżym śniegiem. To właśnie gwarantują uczestnikom wycieczki skiturowe.

Przebieg skiturów

Początek wycieczek skiturowych jednodniowych zwykle ma miejsce w Zakopanem w umówionym miejscu, o godzinach wczesnoporannych. Taka pora gwarantuje maksymalne wykorzystanie czasu w górach, a także uniknięcie tłumu turystów. Na miejsce dojeżdża się z przewodnikiem autokarem, i podczas takiego przejazdu omawiane są wszelkie zasady uczestnictwa w skiturze, a także zasady bezpieczeństwa i tym podobne. Wycieczki skiturowe są rodzajem eskapad dla bardziej doświadczonych narciarzy, dlatego też zaleca się, aby osoby początkujące pozostały na zwyczajnych stokach, a za skitury wzięły się dopiero po zdobyciu wysokich umiejętności technicznych.

Jak się bawimy na skiturach

Wycieczki skiturowe to nie tylko samo zjeżdżanie na nartach. Mają one za zadanie zmęczyć uczestnika, sprawić, że na drugi dzień będzie odczuwał w mięśniach solidny wycisk, jaki dostał na stoku. Wspinaczka na szczyt odbywa się na nartach, co jest niezłym wyzwaniem kondycyjnym, ale też daje możliwość obserwowania okolicy, a także stoku, po którym ma się za chwilę zjeżdżać. Dobrze przygotowany narciarz w odpowiednich fokach oraz butach skiturowych będzie czerpał z tej wspinaczki prawdziwą radość, pozwoli mu ona lepiej przeżywać zjazd na nartach, niż osobie, która na stok wjeżdża sobie na krzesełku. Również sam zjazd jest bardzo satysfakcjonujący, daje możliwość podziwiania autentycznych, dzikich widoków, i korzystania z nieuklepanego śniegu, co według wielu narciarzy jest prawdziwą przyjemnością. Taka jednodniowa wycieczka skiturowa trwa od rana do wieczora i jest przeplatana aktywnością oraz wypoczynkiem. Często daje większego kopa energetycznego niż dwa tygodnie spędzone w górach na utartych szlakach!

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.skiturowebeskidy.pl/oferta.

Categories Ciekawe
.pl live url atn.org