Inspiracje na nowoczesny taras

Elegancki i zadbany taras dzisiaj to jeden z elementów zdobiących dom od zewnątrz. Odpowiednio zaaranżowany i chroniony stanie się miejscem, gdzie chętnie będziemy spędzać czas, odpoczywać czy spotykać się ze znajomymi. Jak poradzić sobie z kupnem mebli i dodatków? Z pewnością warto poznać kilka ważnych aspektów!

Dlaczego tworzywa są tak ważne?

Szukając idealnych mebli na taras zazwyczaj skupiamy się na tym, aby odznaczały się one elegancją czy ciekawym designem. Znacznie rzadziej zastanawiamy się nad materiałami i szukamy tych najbardziej odpornych. Współcześnie meble tarasowe faktycznie robi się z tworzyw odpornych na wnikanie wilgoci czy brudu. Najczęściej kupowanymi są meble technorattanowe czy aluminiowe.

Kolekcje mebli tarasowych tworzone są przez doświadczonych designerów. Uwzględniają oni przede wszystkim wygodę potencjalnych użytkowników. Krzesła, fotele i sofy są odpowiednio profilowane, aby siedząc na nich mięśnie okalające kręgosłup mogły się rozluźnić. Dodatkowym udogodnieniem są oczywiście liczne poduszki i siedziska, tapicerowane tkaninami odpornymi na wnikanie brudu czy wilgoci. Takie meble z pewnością pozwolą na stworzyć wyjątkowy, nowoczesny taras.

Nowoczesny taras chroniony tarasolą

Kolejnym pomysłem na zaaranżowanie ciekawego tarasu jest zakupienie tarasoli. Ten rodzaj nowoczesnego zadaszenia z pewnością doda przestrzeni szyku i pozwoli nam skutecznie schronić się przed silnym promieniowaniem słonecznym. Baldachim tarasoli tworzony jest z trójwarstwowego tworzywa poliestrowego, nierzadko zbogaconego warstwą poliuretanu. Oznacza to, że jest wodoodporny, a my możemy cieszyć się chwilami na tarasie również podczas deszczu. Tarasole możemy uzupełnić również promiennikami ciepła, które w chłodniejsze dni zapewnią nam komfort termiczny.

Categories Dom i Wnętrze