Jakich spraw najczęściej podejmuje się detektyw?

Praca detektywa kojarzona jest przede wszystkim z pościgami, poszukiwaniem osób zaginionych, ale także z obserwacją prowadzoną z ukrycia. Okazuje się, że spektrum zajęć detektywa jest znacznie szersze. Warto przyjrzeć się temu ciekawemu zagadnieniu.

Porwania – porwania stanowią poważny problem w Polsce – najczęściej dotyczą one osób młodych, w przeważającej części kobiet. Są one porywane w celach oddawania ich do zachodnich domów publicznych czy też jako seksualne niewolnice. Niestety, w takich przypadkach wielokrotnie uczestniczą osoby, które młode dziewczyny uważały za osoby godne zaufania (sympatia, koledzy ze studiów). Poszukiwania takich osób wiążą się przede wszystkim z rozesłaniem informacji o zaginionej osobie do wszelkich instytucji zajmujących się takim problemem w Europie. Detektyw musi również prześledzić wszelkie kroki podejmowane przez zaginioną w ostatnich dniach obecności w domu. Nierzadko detektyw jest również pośrednikiem w przypadku porwania dla okupu.

Zaginięcia – poszukiwanie zaginionych osób rozpoczyna się przede wszystkim od ustalenia portretu pamięciowego i bardzo dokładnego opisu ubrania. Zaginionymi mogą być osoby młode (nierzadko uciekające z domu), ale również osoby starsze – mogą one cierpieć na zaniki pamięci, przez co wyjście z domu wiąże się z całkowitym zagubieniem i niemożliwością przypomnienia sobie drogi powrotnej. Poszukiwania osoby zaginionej prowadzone są wspólnie z policją.

Zdrady małżeńskie – jeden z głównych powodów zgłaszania się do detektywa o pomoc. Podejrzliwi małżonkowie proszą specjalistę objęcie małżonka obserwacją i ewentualnie o dostarczenie odpowiednich dowodów na to, że dopuszcza się on zdrady. Takie materiały nierzadko wykorzystywane są jako dowody w sprawach rozwodowych.

Defraudacja – detektywi nierzadko służą pomocą w przypadku niewyjaśnionej defraudacji w spółkach. Przyczyną najczęściej okazują się chciwi współwłaściciele.

Źródło: http://www.detektyw.com.pl.

Categories Ciekawe